Astrid Menks i Warren Buffet - zdjęcie 2 z 5
Galerie Astrid Menks i Warren Buffet

Żony miliarderów. W tym są od nich lepsze

wstecz Astrid Menks i Warren Buffet
OCEŃ ZDJĘCIE
średnia ocena

2.29

Astrid Menks - druga żona Warrena Buffeta

Warren Buffet i Astrid Menks znają się od 40 lat. Przedstawiła ich sobie pierwsza żona Buffeta, Susan, z którą słynny inwestor był żonaty od 1952 roku, aż do jej śmierci w 2004 roku, choć od 1977 roku nie mieszkali już razem.

To Susan poznała Astrid w lokalnej restauracji, gdzie ta była kelnerką. Zaprzyjaźniły się i Astrid była częstym gościem w domu Buffetów. Gdy Warren Buffet zaczął być coraz sławniejszy w związku ze swoją działalnością inwestorską, Susan zaczął przeszkadzać rozgłos i zamieszanie wokół męża. Postanowiła wyjechać do San Francisco, by rozwijać własną karierę. To ona poprosiła kilku przyjaciół - w tym Astrid - by dbali o Warrena pod jej nieobecność. Inwestor zawsze słynął bowiem z tego, że nic nie umiał wokół siebie zrobić, a gdyby mógł żywił by się tylko lodami i Coca Colą.

Jak pisze biograf Warrena Buffeta, Andy Kilpatrick, Warren i Astrid nie ukrywali swojego związku, w rok po przeprowadzce Susan Astrid wprowadziła się do ich wspólnego domu. Susan zaakceptowała ten związek, we trójkę spędzali sporo czasu razem, Warren regularnie odwiedzał ją w San Francisco. Jak wspominają przyjaciele Buffetów niejednokrotnie dostawali nawet kartki świąteczne podpisane przez całą trojkę: Warren, Susan i Astrid.

Z legalizacją swojego związku para czekała jeszcze dwa lata po śmierci Susan. Wreszcie w dzień 76 urodzin inwestora doszło do skromnego ślubu w urzędzie stanu cywilnego w Omaha, rodzinnym mieście inwestora, w którym Buffet mieszka całe życie. Świadkami na ceremonii była córka Warrena, Susie i siostra Astrid. Po zaślubinach para udała się na steka do lokalnej restauracji Bonefish Grill.

Astrid Menks jest kolekcjonerką i znawczynią antyków i prowadzi jeden z większych antykwariatów w Omaha.

Na zdjęciu:

Astrid Menks i Warren Buffet


Foto: mitbbs2008/CC BY 2.0/Flickr
 
2012-07-30
SKOMENTUJ

Podpis:   
Podaj czwarty znak kodu ndbAd
KOMENTARZE
 • 30.07.12, 08:42:05

  ~trapezoid

  Ach tem zgryz żóny Page'a - wyglądają jak rodzeństwo.
  odpowiedz
 • 6.08.12, 14:22:05

  ~http://j.gs/1121598/tanki

  fajne nawet
  odpowiedz